Redakcja

Maciej Libich (ur. 1996)

Krytyk literacki, redaktor, poeta. Współpracuje z „Literaturą na Świecie”, „Dwutygodnikiem”, „Odrą”, „eleWatorem”, „Kontentem”, „Twórczością”. Drukował również w „Zeszytach Literackich”, „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”, „Znaku”, „ha!arcie”, „Nowych Książkach” i innych. Zajmuje się polską diarystyką XX wieku. Laureat Diamentowego Grantu (2019), w ramach którego bada rękopisy dzienników Leopolda Buczkowskiego, Anny Pogonowskiej oraz Jerzego Kamila Weintrauba. Mieszka na warszawskim Powiślu.

Joanna Piechura (ur. 1998)

Tłumaczka, krytyczka. Ukończyła polonistykę i anglistykę w Kolegium MISH UW. Zajmuje się humanistyką środowiskową i nurtami awangardowymi w literaturze współczesnej. Bada archiwa Jana Brzękowskiego. Publikowała w „Literaturze na Świecie”, „Pamiętniku Literackim”, „Przekroju”, „RIHA Journal” i innych. Tłumaczy z angielskiego i z francuskiego.

Antoni Zając (ur. 1996)

Doktorant literaturoznawstwa na UW. Pisze teksty krytyczne i naukowe poświęcone literaturze i sztuce. Pojawiał się m.in. w „Literaturze na Świecie”, „Twórczości”, „Kontakcie”, „Kontencie” i „Małym Formacie”. Interesuje się literaturą współczesną, filozofią literatury i teologią żydowską. Często myśli o Tomaszu Pułce, Walterze Benjaminie i Leo Lipskim.

Karolina Lubaszko (ur. 1994)

Ilustratorka i graficzka, Warszawa. Ukończona Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim w specjalizacjach: Projektowanie plakatu i grafika wydawnicza oraz Grafika warsztatowa. Plakaty, ilustracje oraz grafiki wydawnicze głównie przy użyciu techniki sitodruku. Szkicowniki w każdym wolnym momencie. Prace są docenieniem dla prostych sytuacji i zwykłych, codziennych obiektów.

Bartek Kolczykiewicz (ur. 1995)

Student Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, absolwent Liceum Plastycznego w Supraślu, tworzy pod pseudonimem Bartecky. Kontrast, zdecydowane kolory, przerysowana forma to jego przepis na sztukę. Nigdy nie przebiera w środkach, uwielbia eksperymentować. Z uwagą obserwuje otaczający go świat i ludzi. Dragsy, performerzy i inne tęczowe ludki to jego wielkie muzy. Kocha modę, taniec i robienie sobie selfie, czego przykładów bez trudu można doszukać się w jego pracach.

Meg Krajewska (ur. 1995)

Studentka Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, współpracę z „Wizjami” rozpoczęła w 2018 r., obecnie jest tam redaktorem działu graficznego. Jej mocną stroną jest litografia oraz praca z tekstem. Gdy nie projektuje książek, szuka tanich biletów lotniczych na drugi koniec świata. Najprawdopodobniej kiedy ty czytasz jej biogram, ona konsumuje jakieś wegetariańskie smakołyki.

Dziękujemy za współpracę:

  • Maciejowi Kostrzewie – współzałożycielowi i redaktorowi „Wizji” (2018–2021).
  • Michałowi Trusewiczowi – redaktorowi „Wizji” (2019–2021).
  • Redaktorom i redaktorkom gościnnym: Rafałowi Wawrzyńczykowi, Justynie Sobolewskiej, Barbarze Klickiej, Jakubowi Kornhauserowi i Julii Fiedorczuk.
  • Jance Urydze – wykonawczyni i opiekunce strony internetowej „Wizji”.
  • Oli Szczepaniak – redaktorce graficznej „Wizji” (2019–2021).
  • Aleksandrze Rubik – redaktorce graficznej „Wizji” (2018).
  • Maciejowi Waleszczykowi – autorowi pierwszego logotypu „Wizji”.