Redakcja

Maciej Libich (ur. 1996)

Krytyk literacki, prozaik. Współzałożyciel i redaktor „Wizji”, sekretarz redakcji „Literatury na Świecie”. Wydał książkę prozatorską „Przepływy” (2022). Pisze biografię Leopolda Buczkowskiego.

Joanna Piechura (ur. 1998)

Tłumaczka, krytyczka. Ukończyła polonistykę i anglistykę w Kolegium MISH UW. Zajmuje się humanistyką środowiskową i nurtami awangardowymi w literaturze współczesnej. Bada archiwa Jana Brzękowskiego. Publikowała w „Literaturze na Świecie”, „Pamiętniku Literackim”, „Przekroju”, „RIHA Journal” i innych. Tłumaczy z angielskiego i z francuskiego.

Antoni Zając (ur. 1996)

Doktorant literaturoznawstwa na UW. Pisze teksty krytyczne i naukowe poświęcone literaturze i sztuce. Pojawiał się m.in. w „Literaturze na Świecie”, „Twórczości”, „Kontakcie”, „Kontencie”. Interesuje się literaturą współczesną, filozofią literatury i teologią żydowską. Często myśli o Tomaszu Pułce, Walterze Benjaminie i Leo Lipskim.

Karolina Lubaszko (ur. 1994)

Ilustratorka i graficzka, Warszawa. Ukończona Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim w specjalizacjach: Projektowanie plakatu i grafika wydawnicza oraz Grafika warsztatowa. Plakaty, ilustracje oraz grafiki wydawnicze głównie przy użyciu techniki sitodruku. Szkicowniki w każdym wolnym momencie. Prace są docenieniem dla prostych sytuacji i zwykłych, codziennych obiektów.

Dziękujemy za współpracę:

  • Maciejowi Kostrzewie – współzałożycielowi i redaktorowi „Wizji” (2018–2021).
  • Michałowi Trusewiczowi – redaktorowi „Wizji” (2019–2021).
  • Redaktorom i redaktorkom gościnnym: Rafałowi Wawrzyńczykowi, Justynie Sobolewskiej, Barbarze Klickiej, Jakubowi Kornhauserowi i Julii Fiedorczuk.
  • Jance Urydze – wykonawczyni i opiekunce strony internetowej „Wizji”.
  • Oli Szczepaniak – redaktorce graficznej „Wizji” (2019–2021).
  • Aleksandrze Rubik – redaktorce graficznej „Wizji” (2018).
  • Maciejowi Waleszczykowi – autorowi pierwszego logotypu „Wizji”.