Call for papers

Drogie Autorki, drodzy Autorzy!

Mamy przyjemność ogłosić kolejny nabór tekstów do „Wizji”! Trzecia odsłona naszego trzymiesięcznika skupiać będzie się na literackich kontekstach gry.

Chcielibyśmy, by nadesłane przez Was utwory grały, były grami, zapraszały Czytelników i Czytelniczki do gry. Ze szczególną niecierpliwością oczekujemy na teksty eksperymentalne, interaktywne, odważne formalnie.

Tradycyjnie, dla inspiracji, przedstawiamy Wam powiązane z tematem tropy, motywy oraz zagadnienia, które wydają nam się interesujące i stymulujące – mamy jednak nadzieję, że wpisana w istotę gry chęć do przełamywania barier i odkrywania nowych, nieznanych obszarów twórczych, umożliwi Wam napisanie tekstów daleko przekraczających zarysowane przez nas horyzonty!

  • Gra (planszowa, komputerowa, sportowa) jako motyw literacki. Zwycięzcy i przegrani. Między współpracą i walką o jednostkowy sukces.

  • Gra jako rywalizacja, rozrywka, rytuał

  • Uniwersum gry jako przestrzeń tworzenia fikcjonalnych światów.

  • Grywalizacja - życie jako gra. Punkty zdrowia, punkty prestiżu, punkty ryzyka. Gra we władzę. Społeczeństwo oparte na rankingu.

  • Gry z formą i językiem - palindromy, szyfry, pułapki.

  • „Gra w klasy”, „wspaniały trup” i inne awangardowe gry literackie.

  • „Literatura grywalna” - hiperteksty, gry paragrafowe, teksty interaktywne.

Opowiadania, fragmenty powieści, eseje literackie, wiersze, poematy, dramaty, przekłady oraz wszelkie inne formy fikcjonalne publikować będziemy w dwóch działach: tematycznym oraz otwartym – nadesłane teksty nie muszą więc ograniczać się do zaproponowanej przez nas tematyki.

Prosimy o nieprzesyłanie utworów wcześniej publikowanych.

Wskazania techniczne dla Autorek i Autorów znajdziecie tutaj.

Pisarze i pisarki, pióra w dłoń! Teksty do trzeciego numeru „Wizji” nadsyłać możecie do 2 września 2018 na adres: redakcja@magazynwizje.pl!

Trzeci numer „Wizji” ukaże się na początku października 2018.