Redakcja

Lew Kostrzewa (ur. 1996)

Student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pisywał recenzje, prowadził wywiady, obecnie jest redaktorem w piśmie KUKBUK. Czuje się niezręcznie, opowiadając o sobie w trzeciej osobie.

Maciej Libich (ur. 1996)

Krytyk literacki, redaktor, poeta. Współpracuje z Państwowym Instytutem Wydawniczym, „Literaturą na Świecie”, „Odrą”, „eleWatorem”, „Nowymi Książkami” i „Kontentem”. Drukował również w „Dwutygodniku”, „Zeszytach Literackich”, „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”, „Znaku”, „ha!arcie” i innych. Zajmuje się polską diarystyką XX wieku. Laureat Diamentowego Grantu (2019), w ramach którego bada rękopisy dzienników Leopolda Buczkowskiego, Anny Pogonowskiej oraz Jerzego Kamila Weintrauba. Mieszka na warszawskim Powiślu.

Michał Trusewicz (ur. 1995)

Student polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje teksty krytyczne poświęca głównie literaturze i sztuce. Publikuje artykuły i eseje w różnych miejscach: „eleWatorze”, „Fabulariach”, „Fragile”, „Blizie”, „Kontencie”. Interesuje się literaturą XX wieku, poezją najnowszą oraz filozofią literatury. Jego praca magisterska będzie dotyczyła literatury chłopskiej minionego stulecia. Gra w piłkę i lubi psy.

Antoni Zając (ur. 1996)

Doktorant literaturoznawstwa na UW. Pisze teksty krytyczne i naukowe poświęcone literaturze i sztuce. Pojawiał się m.in. w „Literaturze na Świecie”, „Twórczości”, „Kontakcie”, „Kontencie” i „Małym Formacie”. Interesuje się literaturą współczesną, filozofią literatury i teologią żydowską. Często myśli o Tomaszu Pułce, Walterze Benjaminie i Leo Lipskim.

Ola Szczepaniak (ur. 1997)

Ola Szczepaniak (ur. 1997) – studentka grafiki na warszawskiej ASP, główna redaktorka graficzna magazynu Wizje. Zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. Uwielbia papier i to, jakie stwarza możliwości. Najbardziej inspirują ją polskie ilustracje i plakaty lat 50. i 60. Miłośniczka długich poranków. instagram

Bartek Kolczykiewicz (ur. 1995)

Student Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, absolwent Liceum Plastycznego w Supraślu, tworzy pod pseudonimem Bartecky. Kontrast, zdecydowane kolory, przerysowana forma to jego przepis na sztukę. Nigdy nie przebiera w środkach, uwielbia eksperymentować. Z uwagą obserwuje otaczający go świat i ludzi. Dragsy, performerzy i inne tęczowe ludki to jego wielkie muzy. Kocha modę, taniec i robienie sobie selfie, czego przykładów bez trudu można doszukać się w jego pracach.

Meg Krajewska (ur. 1995)

Studentka Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, współpracę z „Wizjami” rozpoczęła w 2018 r., obecnie jest tam redaktorem działu graficznego. Jej mocną stroną jest litografia oraz praca z tekstem. Gdy nie projektuje książek, szuka tanich biletów lotniczych na drugi koniec świata. Najprawdopodobniej kiedy ty czytasz jej biogram, ona konsumuje jakieś wegetariańskie smakołyki.

Dziękujemy za współpracę:

  • Redaktorom i redaktorkom gościnnym: Rafałowi Wawrzyńczykowi, Justynie Sobolewskiej, Barbarze Klickiej, Jakubowi Kornhauserowi i Julii Fiedorczuk.
  • Jance Urydze – autorce i opiekunce strony internetowej „Wizji”
  • Aleksandrze Rubik – redaktorce graficznej „Wizji” (2018)
  • Maciejowi Waleszczykowi – autorowi pierwszego logotypu „Wizji”