Redakcja

 

Lew Kostrzewa (ur. 1996) – student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze recenzje dla miesięcznika „Nowe Książki”, prowadzi wywiady z polskimi prozaikami. Czuje się niezręcznie opowiadając o sobie w trzeciej osobie liczby pojedynczej.

Maciej Libich (ur. 1996) – student filologii polskiej w Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2016 roku pisze teksty krytycznoliterackie oraz eseje, przekłada poezję i prace naukowe, a także prowadzi wywiady z polskimi pisarzami. Swoje artykuły publikował między innymi w „Zeszytach Literackich”, „Nowych Książkach”, „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”, „Odrze”, „Znaku”, „eleWatorze”, „Kontakcie”, „artPapierze”, „Kontencie”, „Interze-” i „Małym Formacie”. Na uniwersytecie zajmuje się diarystyką XX wieku, a w szczególności dziennikiem Leopolda Buczkowskiego, któremu planuje poświęcić swoją pracę magisterską. Obecnie współtworzy film dokumentalny, poświęcony Teatrowi Wielkiemu – Operze Narodowej, o tytule Kulisy (reż. Adrianna Smyk). Mieszka na warszawskim Powiślu.

Michał Trusewicz (ur. 1995) – student polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje teksty krytyczne poświęca głównie literaturze i sztuce. Publikuje artykuły i eseje w różnych miejscach: „eleWatorze”, „Fabulariach”, „Fragile”, „Blizie”, „Kontencie”. Interesuje się literaturą XX wieku, poezją najnowszą oraz filozofią literatury. Jego praca magisterska będzie dotyczyła literatury chłopskiej minionego stulecia. Gra w piłkę i lubi psy.

Antoni Zając (ur. 1996) – student polonistyki na warszawskim MISH-u. Pisze teksty krytyczne poświęcone literaturze i sztuce dla internetowej wersji czasopisma „Kontakt”, pojawiał się także w „Kontencie”, „Małym Formacie” i „Polisemii”. Interesuje się poezją współczesną, filozofią literatury i teologią żydowską. Często myśli o Tomaszu Pułce, Walterze Benjaminie i Leo Lipskim.

Ola Szczepaniak (ur. 1997) – studentka grafiki. W swoich ilustracjach łączy rożne techniki i materiały takie jak foto- grafia, ołówek i tusz. Jest fanka kolaży i to w ich tworzeniu czuje sie najlepiej. Współpracowała z magazynem KUKBUK i Anią Kuczyńska. Miłośniczka kina, Japonii i dobrego jedzenia.

 

Podziękowania za współpracę

 

Aleksandra Rubik (ur. 1998) – studentka grafiki holenderskiej Royal School of Arts. Estetka. Dotychczas nie publiko- wała swoich prac – „Wizje” to jej dumny start. Jej największym marzeniem jest założenie własnego wydawnictwa. Warszawska Ochota to jej ukochany dom. Dla „Wizji” tworzy ilustracje. Koordynowała dział graficzny podczas powsta- wania trzeciego numeru pisma.

Maciej Waleszczyk (ur. 1997) – student kominikacji wizualnej UAP. Zajmuje się typografią, wizualizacjami i identy- fikacją. Udziela się w wolnych projektach artystycznych. Eksperymentator muzyczny i aspirujący producent muzyki elektronicznej.

Katarzyna Jerzak – wychowała się w Sopocie. Ukończyła literaturę porównawczą w Brown University (B.A.) i Princeton University (M.A. i Ph.D.). W latach 1995–2012 wykładała literaturę porównawczą na University of Georgia w Athens, GA. Laureatka Rome Prize z historii sztuki Akademii Amerykańskiej w Rzymie (1999/2000). W 2013 opublikowała książkę The Golden Age napisaną wspólnie z Yoannem Lemoine (znanym jako Woodkid). Jej eseje ukazywały się w sopockim „Toposie”, „New Haven Review”, „Pograniczach” oraz w rzymskim „La Scrittura”, „Akcencie”, „artPapierze” i w „Twórczości”. W 2011 powróciła ze Stanów Zjednoczonych i zamieszkała ponownie w Sopocie.