Redakcja

Lew Kostrzewa (ur. 1996)

Student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze recenzje dla miesięcznika „Nowe Książki”, prowadzi wywiady z polskimi prozaikami. Czuje się niezręcznie opowiadając o sobie w trzeciej osobie liczby pojedynczej.

Maciej Libich (ur. 1996)

Krytyk literacki, redaktor. Współzałożyciel kwartalnika „Wizje”, redaktor kwartalnika „Inter-” (2018). Współpracuje z „Literaturą na Świecie”, „Odrą”, „eleWatorem”, „Nowymi Książkami” i „Kontentem”. Recenzje, eseje, tłumaczenia, opowiadania oraz wywiady publikował również w „Zeszytach Literackich”, „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”, „Znaku”, „ha!arcie”, „Kontakcie”, „Nowej Orgii Myśli” i innych. Zajmuje się polską diarystyką XX wieku. Laureat Diamentowego Grantu (2019), w ramach którego bada rękopisy dzienników Leopolda Buczkowskiego, Anny Pogonowskiej oraz Jerzego Kamila Weintrauba. Współtworzy film dokumentalny Kulisy w reżyserii Ady Smyk. Mieszka na warszawskim Powiślu.

Michał Trusewicz (ur. 1995)

Student polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje teksty krytyczne poświęca głównie literaturze i sztuce. Publikuje artykuły i eseje w różnych miejscach: „eleWatorze”, „Fabulariach”, „Fragile”, „Blizie”, „Kontencie”. Interesuje się literaturą XX wieku, poezją najnowszą oraz filozofią literatury. Jego praca magisterska będzie dotyczyła literatury chłopskiej minionego stulecia. Gra w piłkę i lubi psy.

Antoni Zając (ur. 1996)

Student polonistyki na warszawskim MISH-u. Pisze teksty krytyczne poświęcone literaturze i sztuce dla internetowej wersji czasopisma „Kontakt”, pojawiał się także w „Kontencie”, „Małym Formacie” i „Polisemii”. Interesuje się poezją współczesną, filozofią literatury i teologią żydowską. Często myśli o Tomaszu Pułce, Walterze Benjaminie i Leo Lipskim.

Ola Szczepaniak (ur. 1997)

Studentka grafiki. W swoich ilustracjach łączy rożne techniki i materiały takie jak fotografia, ołówek i tusz. Jest fanka kolaży i to w ich tworzeniu czuje sie najlepiej. Współpracowała z magazynem KUKBUK i Anią Kuczyńską. Miłośniczka kina, Japonii i dobrego jedzenia.

Podziękowania za współpracę

Aleksandra Rubik (ur. 1998)

Studentka grafiki holenderskiej Royal School of Arts. Estetka. Dotychczas nie publikowała swoich prac – „Wizje” to jej dumny start. Jej największym marzeniem jest założenie własnego wydawnictwa. Warszawska Ochota to jej ukochany dom. Dla „Wizji” tworzy ilustracje. Koordynowała dział graficzny podczas powstawania trzeciego numeru pisma.

Maciej Waleszczyk (ur. 1997)

Student kominikacji wizualnej UAP. Zajmuje się typografią, wizualizacjami i identyfikacją. Udziela się w wolnych projektach artystycznych. Eksperymentator muzyczny i aspirujący producent muzyki elektronicznej.

Katarzyna Jerzak

Wychowała się w Sopocie. Ukończyła literaturę porównawczą w Brown University (B.A.) i Princeton University (M.A. i Ph.D.). W latach 1995–2012 wykładała literaturę porównawczą na University of Georgia w Athens, GA. Laureatka Rome Prize z historii sztuki Akademii Amerykańskiej w Rzymie (1999/2000). W 2013 opublikowała książkę The Golden Age napisaną wspólnie z Yoannem Lemoine (znanym jako Woodkid). Jej eseje ukazywały się w sopockim „Toposie”, „New Haven Review”, „Pograniczach” oraz w rzymskim „La Scrittura”, „Akcencie”, „artPapierze” i w „Twórczości”. W 2011 powróciła ze Stanów Zjednoczonych i zamieszkała ponownie w Sopocie.