1
Moja babka była wiedźmą.
A mój dziadek był szamanem.
Czy powiesz mi dzisiaj coś
równie interesującego?

2
Może się zdarzyć,
że nie będziesz siedziała sama
przy weselnym stole.
Możliwe, że będą tam z tobą
trzej poeci unikający spojrzeń gawiedzi.
Może się zdarzyć,
że będą kapkę flirtować, albo podzielą się trochę
zbyt długim dowcipem z trygonometrycznym twistem,
który zasadniczo ciężko wyartykułować.

3
Możesz się kiedyś znaleźć
na parkiecie pośród
starych kacyków, 
a wszędzie wokół białe welony
i szczupłe ciała.

4
To nie jest twój problem.
Znasz zdecydowaną większość
walk wieczoru,
po prostu nie masz przy domu szklarni,
której drzwi mógłbyś zamknąć w ciepły lipcowy wieczór.
Bądź ostrożny i przezorny,
bo jeśli zatrzesz linię między duszą
a główką kapusty,
nie będzie już po co iść
na niedzielny targ.Raibis (Oskars Orlovs) – poeta, pisarz, dramaturg, muzyk. Autor dwóch zbiorów opowiadań, dwóch sztuk teatralnych i zbioru wierszy Pistacje, za który w 2017 roku otrzymał nagrodę BONUKS za najlepszą książkę napisaną w języku łatgalskim oraz był nominowany do nagrody LALIGABA w kategorii poezja. Mieszka w Estonii, pracuje jako fizjoterapeuta.

Tomasz Bąk (ur. 1991) – kolektyw schizofreniczny, autor trzech książek z wierszami, poematu Bailout (WBPiCAK, 2019) i jednoaktówki Katedra (Wydawnictwo papierwdole, 2019). Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut za tom Kanada (WBPiCAK, 2011), Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. Stanisława Barańczaka za tom Utylizacja. Pęta miast (WBPiCAK, 2018) i Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja za Bailout. Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. 

Karolina Lubaszko (ur. 1994) – ilustrator i grafik, Warszawa. Ukończona Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim w specjalizacjach: Projektowanie plakatu i grafika wydawnicza oraz Grafika warsztatowa. Plakaty, ilustracje oraz grafiki wydawnicze głównie przy użyciu techniki sitodruku. Szkicowniki w każdym wolnym momencie. Prace są docenieniem prostych sytuacji i zwykłych, codziennych obiektów. Publikuje w dwóch miejscach: BEHANCE INSTAGRAM